Home staging

HOME STAGING je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především tím, že se nezařízená nemovitost zařídí nábytkem, nadekoruje a vše zůstane na místě po dobu nezbytně nutnou pro prodej. Je to tedy velmi kreativní proces a každý home staging je originál navržený na míru té dané nemovitosti.

Ukázka celého procesu zde https://www.youtube.com/watch?v=nObn37fg1no nebo  https://www.youtube.com/watch?v=X9NyxMLaEH0

FOTO STAGING je také účinný nástroj, který se používá pro prezentaci a následný prodej či pronájem nemovitosti. Od home stagingu se liší v tom, že se používá u zařízených bytů a domů. Zde je kladen důraz na odosobnění nemovitosti, uspořádání nábytku, sladění barevnosti, nastavení správné světelnosti a dolazení doplňky tak, abychom podpořili přednosti nemovitosti.

   

 

Proč vlastně využít HOME STAGING nebo FOTO STAGING?

 

Těch důvodů je hned několik. Zvyšuje atraktivnost nemovitosti zvýrazněním předností a potlačením nedostatků. Pomáhá přilákat co nejvíce zájemců o koupi a následně ovlivnit jejich rozhodování. Usnadní hladký prodej, šetří tedy čas i energii majitele. Zajistí dosažení požadované ceny. Dodá optimální fotoprezentaci nemovitosti, což je to, co zájemce většinou vidí jako první. Podporuje emotivní složku rozhodování, kdy dojem z nemovitosti zájemce získá již během prvních třiceti vteřin. Objektivně posuzuje stav nemovitosti. A v neposlední řadě je finančně velice efektivní.

Napište mi zprávu