Letná

Rekonstrukce původně bytu 3+1 na Praze 7, kousek od Stromovky, nabízela opět práci v budově, která má své kouzlo. Parkety, vysoké stropy, tlusté zdi. Úkol zněl jasně. Je potřeba byt uzpůsobit 5ti členné rodině.

Každá místnost tu měla své místo a svým způsobem byla akorát na to, co měla splňovat a my jsme potřebovali z toho udělat víc. Úskalím nám bylo, že nosná zeď je kam se podíváte. Naštěstí jsme byli připraveni i na větší zásah s povolením statika a to nám velmi pomohlo původní místnost obývacího pokoje rozšířit na úkor jednoho budoucího dětského pokoje, který si to mohl dovolit a vytvořit tím místo i pro kuchyň. Tím jsme měli vyhráno. Získali jsme obývací pokoj, propojený s kuchyní a jídelnou, velikou ložnici s vlastní koupelnou a dva dětské pokoje.

Heslo bylo takové, že věcí není nikdy málo, takže využít výšku stropů a sílu stěn, jak jen to jde. V přesíni je podhled a vstup nahoru na podestu, kde je skladiště sezónních věcí. V dětských pokojích vysoké skříně neslouží jen k ukládání věcí, ale i k optickému snížení stropu a tudíž zútulnění prostoru. Děti mají spaní nahoře i dole. Záleží na nich, kde budou chtít být a nebo až přijede návštěva, tak bude mít kde spát. Nakonec se nám do bytu vešlo 10 lůžek, ať v podobě klasických postelí, paland nebo rozkládací sedačky. Byt je tedy připraven i pro velikou návštěvu. Koupelna byla dost malá na to, aby se tam dobře vešla pračka se sušičkou, do kuchyně jsme ji nechtěli, tak jsme využili niku a rozšířili jí natolik, abychom v hloubce zdi umístili pračku.

Původní parkety se nám zachovat nepodařilo, nebyly již moc kvalitní, stejně tak jako podklad pod nimi, ale dle mého názoru do těchto bytů patří, tak jsme nakoupili nové a opět podlahy zdobí parkety,

Celý byt provází jednoduché barevné neutrály, jako je béžová, světle hnědá, bílá a každá místnost má nějakou svoji doplňkovou barevnost. Dětské pokoje, protože jsou klučičí, jsou do zelena a modra. Ložnice zůstala střídmá v neutrálu, jen s větší zdobností a obývací pokoj zdobí mintová spolu se zelenou, hořčičnou a jinými barvami tlumenými barvami.

Vzhledem k vysokým stropům a nutnosti úložných prostor se celý byt tvořil na míru s truhláři.

  • umění
  • knihovna
  • jídelní stůl Hanna
  • chodba

Napište mi zprávu