Jurkovičova

Menší byt 3kk (64m2) v novém developerském projektu s předzahrádkou.

Cílem bylo zachovat vzdušnost v již tak malých místnostech a přitom získat dostatek úložných prostor. Toho nedocílíme jinak než nábytkem na míru. S modulovým nábytkem by se to tvořilo těžko a výsledek by pak byl nejspíš rozporuplný. Široká chodba nám dovolila získat prostor pro dostatek vestavných skříní, které jsou navrženy tak, aby působily spíš jako stěna než jako skříň a tudíž nenarušovala jednoduché linie, které byt provází.

Jak už tak v developerských projektech bývá, projektanti většinou nemyslí na budoucí využití místností a mnohdy se stává, že do pokoje, který má sloužit jako ložnice se  nevejde postel a šatní skříň najednou. Podobně tomu bylo i zde. Bylo několik možných variant a nakonec vyhrála varianta vestavné postele. Toto řešení umožní veliký úložný prostor a přitom místnost jako takovou opticky nezmenší. Samozřejmě je nutné použít i vhodný materiál na nábytku.

I přesto, že obývací pokoj s kuchyní zde není moc prostorný a člověk by u takových místností měl zůstat spíše střídmější ve výběru barev. My jsme si dovolili použít výraznou tapetu, která místnost hezky rozsvítí, ale neubere jí na velikosti. To jsme si ale mohli dovolit jen díky tomu, že obývací pokoj má celou jednu stěnu prosklenou na předzahrádku, která k bytu náleží a tudíž má dostatek přírodního světla.

Posuďte sami, jestli na vás byt působí malým dojmem, i přesto, že je rozdělen do třech místností.

  • tutilní obývací pokoj

Napište mi zprávu